URODA STYLIZACJA

URODA STYLIZACJA

SŁOWNICZEK

ZESTAWIENIE HISZPAŃSKIE zestawienie trzech kolorów głębokiej czerni, śnieżnej bieli i intensywnej czerwieni
ZABIEG RESTYLANE zabieg polegający na przywróceniu, zanikającej podczas starzenia się skóry zdolności do wytwarzania kolagenu.
MEZOTERAPIA  nie chirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących i odżywczych.
NMF to naturalny czynnik nawilżający znajdujący się w warstwie rogowej naskórka, posiada znaczne możliwości retencji wody, odgrywa ważna rolę w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia skóry.
KORTYKOSTEROIDY to hormony, ale także grupa leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym i immunosupresyjnym
PEELING ENZYMATYCZNY jest bardzo delikatny, ponieważ nie zawiera drobinek ściernych przez co nie powoduje uszkodzeń mechanicznych delikatnej skóry, złuszcza martwy naskórek poprzez wpływ enzymów roślinnych na rozpuszczanie warstwy rogowej naskórka
MASECZKA PEEL-OFF to maseczka w formie żelu, który zastyga tworząc elastyczną masę, łatwą do zdjęcia z twarzy
TELEANGIEKTAZJA objaw polegający na obecności poszerzonych, drobnych naczyń krwionośnych barwy czerwonawej lub sino niebieskawej, leżących bezpośrednio pod skórą i przez nią prześwitujących. Potocznie nazywane ″pajączkami naczyniowymi″
RETINOIDY pochodne witaminy A, ich działanie polega na zwiększeniu produkcji kolagenu i poprawieniu elastyczności skóry. Nie mogą znajdować się w kosmetykach, które stosujemy w okresie ciąży, ponieważ są one szkodliwe dla płodu.
SEBUM łacińskie znaczenie łoju skórnego, wydzielanego przez gruczoły łojowe, zapewnia miękkość skóry i tworzy na niej warstwę antybakteryjną i przeciwgrzybiczą, to właśnie jego nadmierne wydzielanie jest odpowiedzialne za nasze problemy z trądzikiem i cerą tłustą.
KOLAGEN główne białko tkanki łącznej.  Jest odpowiedzialny za elastyczność skóry, jego ubytek powoduje powstawanie zmarszczek w procesie starzenia skóry.
RESORPCJA jedna z funkcji skóry, polega na kontrolowanym wchłanianiu związków chemicznych i hormonów.
ATROFIA  stopniowe zanikanie skóry, zwane również starzeniem się skóry, pojawia się zwykle z wiekiem, głównie na dłoniach, skóra robi się wiotka, pergaminowa, jest zdecydowanie cieńsza, wręcz przeźroczysta.
MICELE mikroskopijne cząsteczki, które łączą się z zanieczyszczeniami zgromadzonymi na skórze. Jak sama nazwa wskazuje są głównym składnikiem płynów micelarnych.
TANOREKSJA uzależnienie od solarium