URODA STYLIZACJA

URODA STYLIZACJA

Paznokcie - pielęgnacja

Odżywka zmiękczająca skórki

Zadzierające się skórki nie dość że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze potrafią sprawiać naprawdę irytujący ból, a nawet prowadzić do poważniejszej choroby, bo przez otwarte ranki z łatwością mogą dostać bakterie od których aż się roi na dłoniach. Do stworzenia tej odżywki niezbędne nam będą:
* 2 łyżki soku ze świeżego ananasa
* łyżka oliwy z oliwek
Sok zmieszaj z oliwą i mocz końce palce przez 30min. Po tym czasie odsuń skórki (NIE WYCINAJ!!!), umyj ręce i wetrzyj krem.

Kruche i rozdwajające się

To chyba najprostszy sposób na regenerację paznokci. :) Każdy komu o tym mówię wystawia oczy i nie dowierza, a to dlatego że potrzebujemy tylko:
* żelatynę spożywczą
Należy przygotować ją zgodnie z przepisem na opakowaniu. Przestudzić i moczyć paznokcie przez 20min, po czym spłukać letnią wodą. Powtórz ten zabieg kilka razy w tygodniu.

Paznokcie rozdwajające się

Potrafią doprowadzić do szału, zwłaszcza kiedy jakimś cudem uda nam się wyhodować piękne długie paznokcie, a w dzień imprezy one po prostu przez rozdwajanie tracą swoje fragmenty, aby temu zaradzić potrzebujemy:
* 1/2 szklanki oliwy
* 2 łyżki skrzypu polnego
Składniki podgrzewamy przez 1 godzinę w małym rondelku wstawionym do większego z gorącą wodą. Studzimy. Raz w tygodniu przez 15 min moczymy paznokcie w tym specyfiku. Pamiętajcie, aby przechowywać go w lodówce.

Cienkie i słabe paznokcie

Na rynku dostępne są przeróżne odżywki do paznokci, ale można też zrobić sobie taką w domu :) A potrzebujemy jedynie:
* łyżkę kopru włoskiego
* szklankę wrzątku
Koper zalej wrzątkiem i odstaw pod przykryciem do ostygnięcia. Napar przecedź i codziennie, przez 14 dni, nacieraj paznokcie nasączonym wacikiem.