URODA STYLIZACJA

URODA STYLIZACJA

Domowe SPA - peeling

Peeling z kawy

Z moją systematycznością bywa różnie, ale kiedy wykonywałam ten peeling 2-3 razy w tygodniu moja twarz była jak przysłowiowa ″pupcia niemowlaczka″ :) Ja mam na niego taki patent, najpierw zwyczajnie nakładam go twarz delikatnie wcierając, następnie zmywam i nakładam grubszą warstwę, zostawiam na jakieś 5-10min i zmywam. Przemywam twarz tonikiem i nakładam krem nawilżający na noc :) Do wykonania tego peelingu potrzebujemy:
* 2 łyżeczki mielonej kawy parzonej (ja używam takiej prosto z puszki, ale możecie też spróbować z tą już zaparzoną, 2w1 kawa wypita i pielęgnacja zrobiona - tylko pamiętajcie nie za dużo :>)
* 1-1/5 łyżeczki śmietany
* kilka kropel oleju
* możecie dodać kilka kropel soku z cytryny, który usuwa przebarwienia
I teraz wystarczy zmieszać wszystko w miseczce. :) Jeżeli papka jest zbyt sucha, dołóżcie troszkę więcej śmietany.

Peeling dla dłoni

Ten peeling znakomicie doda twoim dłoniom gładkości i delikatności, odświeży je i usunie martwy naskórek i przebarwienia. Pamiętaj, że dłonie zdradzają wiek, odmłódź je więc sobie delikatnie i przyjemnie :)
Składniki:
*1 łyżka stołowa oliwki dla dzieci lub oliwy z oliwek
*1 łyżka cukru lub zmielonych migdałów
*1 filiżanka soku z cytryny
Zmieszaj wszystkie składniki w miseczce, aż powstanie z nich papka, wcieraj w dłonie przez kilka minut, możesz połączyć sobie to z delikatnym masażem dla relaksu. Następnie spłucz i osusz dłonie

Peeling cukrowy do ciała

Podczas relaksującej kąpieli w wannie lub pod prysznicem kiedy nie masz upragnionej wanny warto zadbać też o dokładne oczyszczenie skóry i połączyć to z masażem. Peeling pobudzi lepsze ukrwienie, a kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłoną.
Składniki:
* szklanka cukru
* 4 łyżki miodu
* ok. 25ml oliwki dziecięcej
* ok. 25ml oliwy z oliwek
* można dodać wit. A+E w kapsułkach
Przygotuj ciepłe, niezbyt szerokie naczynie, wsyp do niego cukier i dodaj miód. Oliwę z oliwek i oliwkę dziecięcą lekko podgrzej i dodaj je do pozostałych składników, teraz możesz dołożyć witaminę. Tak przygotowaną masę wcieraj w skórę przez około 5min po czym spłucz.