URODA STYLIZACJA

URODA STYLIZACJA

PAZNOKCIE

KLEJ VIKOL

Zdarza się Wam przy malowaniu paznokci ze wyjeżdżacie na palec lub skorki a potem przy zmywaniu niszczycie sobie wzór na paznokciu? Jak powiecie że nie to nie uwierzę :) Największa masakra jest przy tworzeniu ombre lub metodzie wodnej. Lakier jest dosłownie wszędzie poza paznokciami :D Kilka dni temu przez przypadek trafiłam na tutoriale RedLipstickMonster, chciałam zobaczyć jak poprawnie wykonać ombre, bo jakoś nie mogłam sobie z tym poradzić, oglądam oglądam i nagle znajduję rozwiązanie na mój problem :) W USA dostępny jest produkt którym malujemy sobie wszystko dookoła paznokci, czekamy jak wyschnie i malujemy paznokcie bez żadnego wysiłku i zwracania uwagi na perfekcje. Kiedy lakier wyschnie ściągamy wyschnięty preparat i cieszymy się czystymi okolicami paznokcia. Preparat kosztuje na Ebay 22$. hmm... sporo. Zwłaszcza kiedy ten sam efekt możemy mieć za... UWAGA 2,50 PLN :D  a to wszystko dzięki temu, że podobny skład do amerykańskiego preparatu ma klej Vikol dostępny w każdym sklepie technicznym lub papierniczym i kosztuje dokładnie 2,50zł za 40g tubkę. Tak więc przebicie jest całkiem spore :) Aby wykorzystać go do paznokci potrzebujemy jeszcze mały pędzelek, który spisany zostanie na straty, nie polecam malować nim później oczu :) Ja wybrałam najtańszy pędzelek do henny, niecałe 7 zł. Odrobinę kleju wyciskamy na kartkę i nakładamy w okolice paznokcia i na skórki, uważając, żeby płytka pozostała czysta, dzięki konsystencji kleju nie jest to zbyt trudne, warto jednak nałożyć nieco grubsza i większa ilość aby mieć pewność że nic nie trzeba będzie domywać.
Zestaw
a teraz wystarczy tylko poczekać, w moim przypadku było tak że akurat kiedy skończyłam ostatni paznokieć, ten pierwszy był w miarę suchy.
Klej vikol na palcach
wyschnięty klej robi się nieco przezroczysty i wtedy możemy śmiało przystąpić do pracy.
Wyschniety klej
wyobrażacie sobie zmywać to wszystko?? Ja nie chce już nigdy więcej, tym razem na szczęście nie musiałam :)
Ombre z osłoną
Kiedy lakier wyschnie, klej odchodzi od skóry bez najmniejszego problemu i nie uszkadzając zdobienia
Odklejanie osłony
A oto efekt końcowy bez użycia nawet kropli zmywacza :D
Ombre z użyciem kleju Vikol

DIETA DLA PAZNOKCI


W dzisiejszych czasach panuje wielki bum na różnego rodzaju diety. W sieci możemy znaleźć ich całe mnóstwo i co najśmieszniejsze, każda z nich jest najlepsza i najbardziej skuteczna :) Cóż, gdyby tylko dietą można było zrzucić zbędne kilogramy byłoby super, jednak tyłek z kanapy też trzeba zwlec i troszkę poćwiczyć :p  Dieta nie służy tylko do odchudzania, bo takie stwierdzenie się utarło. Dieta stworzona jest głównie dla zdrowia, dobrego samopoczucia i świetnej kondycji naszego organizmu. Co z tego, że dbamy i pielęgnujemy go od zewnątrz, skoro od środka zaśmiecany jest pustymi, bezwartościowymi kaloriami i dziadostwem typu fast food, choć przyznaję, że od czasu do czasu popełnię grzech o nazwie hamburger :) Jednak nie każda dieta jest odpowiednio bilansowana dla danej osoby, co skutkuje tym, iż organizm nie otrzyma odpowiedniej dawki witamin i minerałów. Organizm nie jest w stanie funkcjonować tylko na białkach lub węglowodanach. Organizm potrzebuje wszystkich składników. Dziś skupimy się na dobrej kondycji paznokci. Myślicie pewnie, że po co, skoro na rynku jest całe mnóstwo odżywek. No tak prawda, ale warto też wspomóc ich działanie od środka. Właśnie na paznokciach często widać jakiego składnika brakuje i w naszym organizmie. Za chwilę dowiecie się, jaki składnik za co odpowiada i w jakich produktach spożywczych możecie go znaleźć. Odpowiednią dietę specjalnie dla Twoich potrzeb pomoże Ci ustalić dietetyk, ale dzięki dzisiejszemu postowi sama możesz rozwiązać swój problem z paznokciami, np. jeżeli są łamliwe to brakuje Ci krzemu.
Wit A, Wit C, Biotyna, Cynk
Pamiętaj o tym, że Witamina A jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc aby Twój organizm wchłonął ją z pomidora, czy marchewki polej je odrobiną tłuszczu, sałatka jest chyba najlepszym wyjściem :)
Krzem, magnez, wapń, żelazo

Powyżej przedstawione są tylko przykładowe produkty zawierające dany składnik, jeżeli z jakiegoś powodu (alergia, wegetarianizm, itp)nie możesz ich spożywać spróbuj zastąpić je innymi, które też zawierają dany składnik lub uzupełnił swój jadłospis gotowymi zestawami witamin i minerałów, które możesz kupić w aptece.